BLOG

on

Kupno śmieciarki to kosztowna inwestycja. Mowa zarówno o jednorazowym wydatku na zakup, jak i kosztach bieżącego utrzymania pojazdu. Na jeszcze większe wydatki muszą przygotować się ci, którzy decydują się na zakup używanych śmieciarek. W ich przypadku trudno ocenić, w jakim stanie technicznym jest pojazd. Nie każdy przedsiębiorca może sobie jednak pozwolić na zakup nowego. Korzystną z ekonomicznego punktu widzenia alternatywą wydaje się zatem wynajem śmieciarki. Dlaczego warto się na to zdecydować i w jakich konkretnych przypadkach takie rozwiązanie opłaca się bardziej niż zakup?

on

Do wywozu śmieci wykorzystuje się pojazdy specjalne, które najogólniej określa się mianem śmieciarek. Śmieciarki to nic innego jak samochody ciężarowe, które zostały przystosowane do wywózki odpadów poprzez montaż urządzeń załadunkowych oraz zgniatarek. Urządzenia załadunkowe umożliwiają podnoszenie i wysypywanie śmieci do skrzyni ładunkowej. Są obsługiwane automatycznie, przez co wysiłek pracowników jest ograniczony do minimum. Zgniatarki z kolei ściskają odpady, dzięki czemu więcej zmieści się ich w skrzyni. Wyróżnić można kilka rodzajów śmieciarek. Ich modele przedstawiamy w dalszej części artykułu.

on

Możliwość prowadzenia pojazdów uzależniona jest od ukończenia kursu prawa jazdy i zdania egzaminów teoretycznego i praktycznego. Obowiązek posiadania prawa jazdy dotyczy wszystkich kierowców, w tym również kierowców samochodów komunalnych. W tym przypadku należy jednak ukończyć kurs i zdać egzaminy na prawo jazdy określonej kategorii. Jaka kategoria prawa jazdy uprawnia do prowadzenia samochodów komunalnych i czy oprócz tego dokumentu wymagane są jeszcze inne uprawnienia? Na te pytania odpowiedzi udzielamy poniżej.

on

Samochody komunalne to pojazdy do zadań specjalnych. Śmieciarki, zamiatarki i inne pojazdy, z których korzystają firmy zajmujące się wywózką odpadów, niemalże każdego dnia pokonują kilkadziesiąt kilometrów. Codzienny przewóz kilku ton śmieci wymaga odpowiedniej sprawności auta. Co więcej, poza stanem technicznym samochodów komunalnych znaczenie ma również systematyczne ich czyszczenie i dezynfekowanie, które pozwala zapobiec rozprzestrzenianiu się groźnych związków i czynników chorobotwórczych. O tym, jak dbać o samochody komunalne, by mimo intensywnej eksploatacji funkcjonowały niezawodnie, piszemy w dalszej części artykułu.